Beef stew of Irish stew in de slowcooker; er zit wat verschil in de ingrediënten, maar als je er op gaat googlen dan kom je daar niet zo 1-2-3 achter.
Er wordt gezegd dat een Irish stew ingedikt is met aardappelen en dat deze verder wortel en ui bevat, maar meer ook niet. Toch zie je meer dan voldoende recepten van Beef stew of Irish stew waar ook andere groenten doorheen gaan. Gelukkig maar, want zo kan iedereen er zijn eigen draai aan geven.
Persoonlijk doe ik er liever ook wat extra groenten door, zo maak je het recept niet alleen lekkerder maar ook gezonder en krijg je je dagelijkse portie groenten binnen.
Wat wél erg herkenbaar is voor een Irish stew is dat bij het maken ervan in ieder geval een smaakvol bier wordt toegevoegd. Zo heb ik bijvoorbeeld Guiness toegevoegd aan dit Irish stew recept in de slowcooker. Een krachtig Iers bier met een hoog hopgehalte.

Irish stew klaarmaken in de slowcooker
Nou ja, en één en één is twee… we noemen dit recept dan dus ook maar een Irish stew in plaats van een Beef stew, er gaat immers Iers bier doorheen.
Het belangrijkste… het was enorm lekker en voor herhaling vatbaar! Vandaar ook dat dit recept gereserveerd wordt voor deel 2 van mijn slowcooker e-book.
Wil je graag 60 heerlijke recepten bij elkaar verzameld? Bestel dan mijn 1e slowcooker ebook hieronder:
Ongetwijfeld kan je dit recept ook in de pan maken, maar ik kies voor gemak en extra smaak waardoor ik altijd voor de slowcooker ga in het geval van stoofpotten. Sowieso kies ik graag voor slowcooker recepten, zeker als ik druk ben met afspraken voor mijn werk bijvoorbeeld.
Zo heb ik overdag alle tijd om me te concentreren op mijn werk en kunnen we in de avond lekker aanschuiven. En leren koken is een eitje in de slowcooker.
Ingrediënten beef stew slowcooker
- 1 gewone ui
- 3 rode uien
- 3 winterpenen
- 2 pastinaak
- 4 knoflookteentjes
- 800 gram vastkokende aardappelen
- 3 laurierblaadjes
- 2 bouillonblokjes
- 1 blikje doperwten van 160 gram
- 1 blikje guiness strout
- 2 puntpaprika’s
- 1,5 kilo sukadelappen
- 1 eetlepel tijm
- 1 eetlepel rozemarijn
- Peper en zout naar smaak
- 1 eetlepel peterselie
- 2 eetlepels worcestersaus
- 3 eetlepels zilveruitjes
- 2 theelepels maizena
De zilveruitjes voeg ik toe zodat er een zuurtje bij het Irish stew recept zit waardoor het vlees extra mals wordt in de slowcooker.
Zo maak je Irish stew in de slowcooker
Het klaarmaken van de Irish stew in de slowcooker is relatief makkelijk.
- Zet de slowcooker aan op high voordat je begint met het snijwerk (handig om voor te verwarmen)
- Snipper de uien
- Snij de wortels en pastinaak in smalle plakjes en snij deze plakjes weer in kwarten
- Schil de aardappelen en snij deze in grove stukken (of haal een kant en klaar zakje)
- Snij de puntpaprika’s in kleine reepjes
- Snij de sukadelappen in grove stukken
- Pers de knoflookteentjes
- Doe alles in de slowcooker
- Voeg de doperwten toe
- Doe de laurierblaadjes in een thee ei en voeg toe, of gooi ze gewoon los in de Irish stew in de slowcooker en vis ze er voor het serveren uit
- Voeg de kruiden toe (tijm, rozemarijn,peper en zout naar smaak, peterselie, bouillonblokjes)
- Doe als laatste de worcestersaus en de zilveruitjes erbij
- Zet de slowcooker 6 uur op high
- Na 5 uur haal je een beetje vocht uit de pan en voeg je daar 2 theelepels maizena aan toe, roer goed door elkaar totdat de maizena is opgelost en doe daarna het vocht terug in de pan. Zo kan de saus het laatste uur wat indikken.
Na 6 uur heb je een heerlijke Irish stew uit je slowcooker met lekker mals vlees. Eet smakelijk!
Wil je zelf graag beter leren hoe je kruiden kan combineren en hoe je als chefkok de lekkerste maaltijden kan bereiden? Of je nu met de slowcooker kookt of gewoon op je fornuis…. met de kookcursus van de Kookuniversiteit leer je koken als een chefkok!