Recept zoete aardappelsoep met basilicum en paprika

Op mijn recept van de zoete aardappels uit de slowcooker kreeg ik op Facebook een aantal hele leuke reacties. Een van die reacties was van Erna die regelmatig zoete aardappelsoep maakt volgens het recept van Linda de Vries Jansen. En dan word ik nieuwsgierig natuurlijk, dat snap je wel. Linda was bereid om haar lekkere zoete aardappelsoep recept te delen en daar maak ik jullie dan weer blij mee. Ik heb zelf de zoete aardappelsoep in de slowcooker gemaakt, maar ook de bereiding in de pan staat in dit recept.

zoete aardappelsoep

Recept Zoete aardappelsoep met basilicum en paprika

Net als al onze andere soep recepten is ook dit recept er eentje om je gezin mee te verwennen!

Benodigdheden voor een flinke pan zoete aardappelsoep:

  • 2 stuks zoete aardappel, geschild en in stukjes
  • 1 eetlepels olijfolie
  • 2 uien, gesnipperd
  • 1 teen knoflook, geperst
  • 750 ml kippen- of groentebouillon
  • 2 stuks rode paprika in kleine stukjes
  • 1 theelepel basilicum
  • evt een rood pepertje (gebruikt Erna wel, Linda niet 😉 )

Heerlijk leren koken? Check de kookcursus van de Kookuniversiteit voor meer informatie.

zoete aardappelsoep_recept

Bereiding zoete aardappelsoep in pan

  • Verhit een eetlepel olie in een pan en fruit de ui, de paprika en de knoflook zacht
  • Voeg daarna de zoete aardappel in stukjes toe en vervolgens de bouillon
  • Breng aan de kook en laat 15 minuten zachtjes doorkoken, of tot de aardappelstukjes zacht zijn
  • Pureer de soep fijn en glad met een staafmixer
  • Voeg als laatste de basilicum toe

Bereiding zoete aardappelsoep in slowcooker

Uiteraard kan je deze zoete aardappelsoep ook lekker in de slowcooker maken. In de ochtend opzetten en je hebt er de hele dag geen omkijken naar, ideaal.

  • Fruit de ui, paprika en knoflook zacht aan in de slowcooker of een losse pan
  • Voeg het uimengsel toe aan de slowcooker
  • Bouillon en zoete aardappelstukjes toevoegen
  • Slowcooker 6-7 uur op low zetten of 4 uur op high
  • Pureren met staafmixer
  • Mocht de soep wat te dik zijn kan je met wat extra bouillon aanlengen
  • Voeg de basilicum toe
  • Eet smakelijk!

Serveertips

Eet deze heerlijke zoete aardappelsoep met een broodje en je hebt een volledige maaltijd te pakken. Of serveer hem vooraf om daarna nog een lekkere gezonde salade te eten.

Wij maken in sommige blogposts gebruik van affiliate linkjes. Klik je door via zo'n linkje en doe je een aankoop dan ontvangen wij op dat moment een kleine commissie. Dit kost jou niets extra, je betaalt de normale prijs voor het product. Wij ontvangen de commissie namelijk van de verkopende partij. Doe je een aankoop via een van deze linkjes? Dan wil ik je uiteraard heel erg bedanken! Jij zorgt er mede voor dat we MamsatWork kunnen blijven voortzetten. Ook al ontvangen we soms een compensatie voor blogs, we doen altijd ons best een eerlijke mening te geven over een product of onderwerp en zullen nooit iets vermelden waar we niet achter staan.

Over de auteur

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Scroll naar boven